| Dany9274bdh a întrebat:

vreau sa ma îngraș câteva kilograme aveti ceva sugestii? Am 23 de ani 1, 73 înălțime si 60 kg, mănânc orice si nu reușesc sa ma îngraș.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| asddfuhsJ3 a răspuns:

Buna! Asta ar putea tine si de genetica, dar pot interveni si alti factori, ca de exemplu : paraziti, lipsa anumitor vitamine, depresie, stres, boli, alcool, tigari, droguri S.A.M.D. Este bine ca alimentatia ta sa fie una cat se poate de variata, fiecare vitamina are rolul ei, iar lipsa unora poate duce la ingreunarea absorbtiei anumitor nutrienti sau grasimi (lipide), daca ar fi vorba de paraziti ai putea sa faci o "deparazitare" acasa, poti folosi niste miere, amesteci cu 2 - 3 catei de usturoi, iar apoi bei o cana de lapte, poti repeta procesul asta in fiecare saptamana, inca o solutie sunt semintele de dovleac crude, alte metode care te-ar putea ajuta ar fi practicarea unui sport ( cel mai bine ar fi unul care ar implica ridicarea de greutati) asta ar diminua stresul, ar imbunatati metabolismul, iar musculatura te va face sa arati la fel de ok, dar cel mai bun sfat e sa te duci la un medic nutritionist, el poate analiza mai bine starea si iti va da sfaturile cele mai bune

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Mananci orice, dar nu suficienthee hee

| HeadGeneral a răspuns:

Nu ar fi ok sa te intră și, du-te la sala si fa niste masa musculara, o sa asa ti mai solid