| Scurtu_Catalin_1969 a întrebat:

vreau sa ma las de fumat si nu pot, ce pot sa fac sa-mi treaca pofta de tigara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floryn9 a răspuns:

Sa mergi la un doctor sa te ajute, sa mergi la farmacie sa iei pastile, si sa ai tu vointa sa te lasi de fumat, altceva nu mai stiu.

| Scurtu_Catalin_1969 explică (pentru Floryn9):

Mersi mult, asta o o s-a si fac.

| Floryn9 a răspuns (pentru Scurtu_Catalin_1969):

Cu multa si mare placere!

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Http://florinrosoga.ro/......nefumator/
Te va ajuta daca citesti ce ti-am dat si daca vrei cu adevarat si ai rabdare. Succes!

| DerpyXD a răspuns:

Cand vrei sa fumezi, ia o guma, sau orice altceva de tinut in gurawinking

| WeAreLegion a răspuns:

Si eu am folosit tehnica asta si a functionat! Pacalestete singur,stai tit timpul cu o tigara in buzunar si spuneti tot timpul in mintea ta-nu fumez acum,fumez cand plec spre bar(de exemplu) cand ajungi la bar spuneti in gand,nu nu fumez acum, fumez in drum spre casa si cad esti in drum spre casa gandeste-te ca fumezi acasa si cand ajungi acasa arunca tigara si gasesteti o ocupatie care sa-ti distraga atentia de la fumat pentru o vreme, cand ati amintesti de tigara fa o plimbare sau mesteca guma sau pur si simplu intindete in pat si trage un pui de somn! E o decizie foarte buna din partea ta sa te lasi de fumat, mult noroc, o sa fie mai greu in prima saptamana!