| WhySoSerios a întrebat:

vreau sa-mi iau 10 pastile de tussin forte pentru o tuse uscata cronica. Sunt din botosani si nu prea am cumparat pastile si as vrea sa stiu cat ma costa de la ce farmacie sa iau si daca se elibereaza cu/fara reteta. celui care raspunde primul de preferast din botosani din oras dau funda! tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

O cutie costa maxim 5lei. Dar sfatul meu e sa nu bagi prostii din astea in tine, iti face ficatul varza si nici nu te face sa te simti bine. Mai degraba iarba.

| WhySoSerios explică (pentru boogdan91):

Boogy am luat si iarba dar vreau sa incerc ceva nouhee hee am auzit ca o doza medie de tussin are efct asemanator cu Maria iar dozele mai mari asemanatoare cu ketamina...

| boogdan91 a răspuns (pentru WhySoSerios):

Are pe naiba efect asemanator cu maria laughing Cine ti-a zis prostia asta?laughing Am incercat eu cu mai multi prieteni si era sa dam coltu. 2 ore am stat nemiscati, abia mai respiram, stare comultoasa si intri intr-o stare de depresie nasoala, nicidecum sa razi sau sa te simti high laughing

6 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Cam toate farmaciile din Botosani dau tussin forte fara reteta dar sa stii ca nu vei obtine efectul dorit, te vei simti foarte naspa, abia vei mai respira. poti intra in coma.Lasa-te de prostii.

| Ðєηιι a răspuns:

79,9 lei cred...:-s

| zerosapte a răspuns:

Yeah suuuuureeee pentru tuse uscata cronica...
te duci frumos la doctor, iti iei reteta si apoi la farmacie cu reteta. sporhappy

| Boborelu_Emy_1994 a răspuns:

Ia frate tusine am loat la varsta de 15 ani 120 de pastile iti zic nu am murit am 21 acum nu te omoara iti ta tripuri nasoale si stai alaturi de un pr care e treaz eu iti recomand 10 daca e pentru prima oara apoi poti mari dar sa nu iei decat o data pe luna zilnic nu o sa ai aceleas (Tripuri) de fiecare data e diverit de murit nu mori stai chilll