| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Vreau si eu sa va intreb un lucru, sunt in clasa a 8 a si sunt mai sensibil si de cate ori fac sport la scoala răcesc imd, de ex acum nu am facut de mult sport dar săptămâna trecută am facut 2 zile iar acum ma doare in gât și fac temperatura... pot face ceva sa nu răcesc chiar asa doar la o ora de educație fizică?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Pai acum vine vara și nu ai cum sa răcești, iar în plus se termină școala. Chestia e că ai sistemul imunitar slab daca răcești atât de des, ia niste vitamina C sau niste vitamine.