| Ivr a întrebat:

Salut tuturor. Aș dori dori un sfat, aș dori să mă ingraș in timp scurt. Ce aș putea să fac? ...De mîncat mănînc de 2-3 ori pe zi dar nu mă ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mergi la un nutriționist, nu e bine nici să exagerezi cu mâncarea.

| catalinnaelena a răspuns:

Mâncare cât mai multă. Mereu sa ai "ghiozdanul" plin. Din experienta spun. Încearcă seara sa manânci ciocolată sau dulciuri cât mai bogate. Ceva cu alune, crema etc. Am avut si eu o problema cu kilogramele puține. Aveam 1, 70 si 44 kg. În 3 saptamani am ajuns la 51.
Am mâncat mult. Forțat aș zice. Si nu lipsea ciocolata. A, si program de somn cât mai de calitate.
Baftă!