| Gabitu20 a întrebat:

Salut tuturor,

Tatal meu acum o luna a facut un vaccin la serviciu si de atunci a inceput sa se simta obosit, tuseste (destul de rar), o tuse seaca fara sa expectoreze mai nimic..., transpira noapta si simte mereu ca ii este foarte cald. Am fost la pneumolog si a facut o raza la plaman, a iesit ca are o pata pe plaman. De 2 saptamani ia pastile si a fost la control (a m-ai facut o noua raza) si pata s-a diminuat. I-a dat in continuare tratament, are si un antibiotic (Sumamed 500 mg), dar se simte in continuare obosit. Este TBC / pneumonie virala sau Doamne fereste este vorba de un cancer la plaman? Pana cand sa faca vaccinul la serviciu se simtea forate bine. Ce tratament ar fi bun? El trebuie sa se duca vinerea acesta la control. De ce nu i-a dat tratament injectabil sau sa-l interneze? este ceva grav? Vreau parerea unor oameni cu experienta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 3mY20002121 a răspuns:

Pai daca la medic a spusca nu mai are acea pata probabil este obosit din cauza la munca.Nutrebuie sa te gandesti direct la cancer.nu iti fa grijiprobabil este doar obosit dela anumite lucruri si este strest. Noroc si sanatate pentru tatal tau.

1 răspuns:
| Gabitu20 explică:

Pata nu a disparut total, doar s-a micsorat...