| RedMachine a întrebat:

Salut tuturor utilizatorilor de pe TPU. De vreo` saptamana am o problema. in zona inghinala, mi-au aparut 2 umflaturi [ aproape de zona genitala, in partea stanga si in partea dreapta ] tin sa mentionez ca sunt nedureroase. ce poate fi? Maine dimineata am sa ma duc la doctor, poate fii din cauza maturbatului excesiv? de cand am depistat umflatura am renuntat la tehnica de auto-excitare.
Va rog, nu luati in ras, va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Pot fi ganglioni mariti de volum, ceea ce poate semnala prezenta unei infectii genitale.
http://www.i-medic.ro/sexologie/boli-cu-transmitere-sexuala

| RedMachine explică (pentru doctoressa):

Poti sa-mi spui cat de grav este si cam ce boala as putea aveam? si cum se corecteaza?

| doctoressa a răspuns (pentru RedMachine):

Imi cer scuze ca raspund cu intarziere, dar n-am mai intrat in ultimele doua zile pe site.
Cel mai probabil ai facut o infectie in sfera genitala, pentru care vei avea nevoie de un tratament antibiotic. Pentru a putea sti despre ce infectie este vorba trebuie sa faci niste investigatii (iar pentru acestea trebuie sa mergi la un medic). Nu e ceva grav, dar trebuie sa-ti faci curaj sa te duci la medic.happy
Multa sanatate!

| RedMachine explică (pentru doctoressa):

Iti multumesc foarte mult pentru ca m-ai facut sa am din nou incredere in mine, dupa cate am citit putea fi vorba de Cancer, Sida sau alte boli incurabila care ma puneau in banica. daca poti sa imi lasi un ID de mess, iti multumesc tongue