| Nordic a întrebat:

Uleiul de ricin trebuie aplicat pe parul ud sau uscat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe luna.

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Pe parul ud se aplica pentru ca porii trebuie sa fie deschisi, masezi usor de la radacina la varfuri, si-l lasi cam 2 ore sa actioneze.

| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Uleiul de ricin il aplici pe parul uscat cam cu jumate de ora inainte de a te spala.

| FavoriteSmile a răspuns:

Va invit sa vizitati forumul meu (si simplu u cu prietenii tai sa facem impreuna o structura si sa scoatem bani pe gratis. putin de lucru la inceput apoi totul merge de la sine.
Merita. Nu costa nimic nici sa va uitati si nici sa va inregistrati

http://banionline.wikiforum.ro/......-verificat

| blueyes_1113 a răspuns:

Tratamentul presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare, pe parul uscat timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita. happywinking