| WgStefan a întrebat:

Un doctor stomatolog bun din București? Si mai bun un cabinet individual sau o clinica stomatologica? Mai exact sa va spun. Prima masea din dreapta sus ma doare foarte tare, dar nu e cariata, a inceout de acum doua luni sa ma doara, mi s-a farmitat jumatate din ea, nu stiu din ce motiv si a inceput sa ma doara nervul si mi s-a umflat putin, am infectie, si ma doare de mor numai daca ating maseaua de dintii de jos, la fel si dintii invecinati maselei afectate, pentru ca infectia este si sub ei.
Ce credeți ca se poate face? Nu vreau sa imi scoata nervul si sa imi strice toata maseaua pentru a-mi pune coroana, pentru ca oricum nu voi putea manca in ea( am deja o coroana si nu pot manca in ea deoarece ma doare si nici nu "taie").

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Statia de autobuze 116, 313, etc pe directia piata Unirii, de la Budapesta (prima statie dupa Tineretului)

https://goo.gl/maps/D3T1mNG4Xat

e FOARTE bun, merg la el de ani

| WgStefan explică (pentru CarcotasulVesel):

Stiu zona foarte bine, daca imi poti da numele lui.

| WgStefan explică (pentru CarcotasulVesel):

Ca pret cum e? Ca exemplu, la primul si ultimul dentist la care am fost, cu 150 lei mi-a scos nervul de la o masea si mi-a pus tratament, apoi am mai fost inca 4 sedinte pana sa imi puna coroana din ceramica, pret total 800 lei...

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru WgStefan):

Daca observi ti-am dat adresa FOARTE exacta pe google maps
nu stiu numele pentru ca e din Iran, si nu il retin, insa merg la el de 20 de ani!

preturile sunt mai mari decat la altii, dar lucreaza foarte bine si mai ales e de incredere, adica nu iti spune ca ai nevoie de ceva de care nu ai nevoie (de gen ai o carie si sa iti dea jos lucrarea ca sa o faca din nou)