| Gabita_Alex_1996 a întrebat:

Salut,unul din cățeii mei are căpușe ..multe și sunt de 2deluri. cativa dintre ei i-am scos eu dar încă mai are in zona urechilor. Ce trebuie sa fac? Trece dacă ii scot eu făcându-i baie Oare se poate transmite și la ceilalți căței

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CORGE20 a răspuns:

Iti recomand sa il duci la veterinar ca sa il deparaziteze corespunzator.
Daca vrei, poti sa ii cumperi tu un sampon antiparazitar si sa il speli, dar cred ca e mai complicat. Mai bine il duci la medicul veterinar si scapi de griji.