| Trex157et777 a întrebat:

Va rog ajutati-ma ca o iau razna in casa! Am numai ganduri de rahat(scuzati limbajul) Acum o sapt. m-am uitat la un film horror si numai filmul ala am in cap! Stiu ca totul a fost regizat dar nu-l pot uita! Daca am putea sa iesim din casa cu prietenii la un fotbal, o bere orice era altceva! Mai demult tot asa eram dupa un film horror dar a doua zi am uitat pentru ca am mers la scoala, am iesit cu prietenii! Nu pot sa pricep ca nu pot iesi din casa! Ajutati-ma va rooooooooogggggg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Filmele horror sunt tentante, sunt făcute tocmai ca să te sperie laughing să îţi creeze anxietate, să se joace cu mintea ta, să pătrundă în ea și să îţi creeze anxietate, frică, de asta nici nu se mai produc că nu au venituri așa mari în comparaţie cu un film de dragoste, de acţiune, marele case de producţie nu se mai axează pe horror, ci pe alte producţii. Nici mulţi actori nu sunt dispuși să joace roluri de genul pentru că necesită o muncă enormă psihică mă refer. Nu mă uit niciodată pentru că stiu că după o să am o stare de anxietate care durează cu zilele laughing O să uiţi, dar ai nevoie de timp, încearcă să îţi ocupi mintea cu altceva. Citește, desenează, uită-te la un film de dragoste, scrie ceva o poezie, o poveste, ieși în curte dacă stai la ţară, joacă volei cu familia, fă decoraţiuni de grădină manuale, plantează gazon. Vorbește cu un prieten prin skype, gătește cel mai bun fel de mâncare care îţi lasă gura apă numai când îl vezi în poze. Chestia e să îţi distragi creierul de la gândurile horror legate de film happy Aa da, nu te mai uita la filme horror niciodată.

21 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Joaca-te pe PC, telefon, citeste o carte, vezi un serial mai lung si trece.

| Alverto a răspuns:

Joaca-te o joaca pe PC sau PS4 și vei uita totul, filmele horror sunt făcute strict pentru a te pune într-o stare de melancolie și anxietate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=CRTohnI729g După asta îți trece frica.

Răspuns utilizator avertizat
| CORONAVIRUS a răspuns:

Bună! Eu m-am uitat la foarte multe filme când eram mica, acum am o problema cu frica și în societate deci evita-le pe cat poți tu de mult. Îți e teama și sa vorbesti

| ariannakaterine a răspuns:

Depinde ce subiect avea filmul horror, de ce te neliniștește(știi ca există mai multe tipuri de filme horror)! In functie de asta, te pot sfătui, am mai cunoscute persoane care au trecut prin asta!

| Trex157et777 explică (pentru ariannakaterine):

Cauta "cases 39"
Incep sa-mi revin dar mi-ar prinde bine de m-ai ajuta

| ariannakaterine a răspuns (pentru Trex157et777):

Wow! Coincidența face că am vizionat filmul acum maxim o lună! Da, e un film cam "înfricoșător". Din fericire, filmul nu prezinta o poveste adevărată, deci poveste prezentata in film e doar produsul imaginației regizorului! Cred ca cel mai important este in primul rând nu ar trebui să te mai gândesti la acel film! Este pur și simplu fictiune. Încearcă să faci ceea ce iti place: să te uiti la diverse filme sau seriale care să îti ridice moralul, uita-te la comedii; la stand-up comedy; la ceva ce te face sa te simti bine! Dacă ai un hobby, prestează-l: pictează, citeste, fa sport pe cât îti permite spatiul(diverse exercitii fizice, plus că dupa carantina vei fi super în forma pe langa ceilalti). vorbeste cu prietenii, cu familia, despre subiecte placute! Sunt atat de multe lucruri pe care le poti face! Nu stiu daca ti-am dat cele mai bune exemple de activitati, dat fiind faptul ca nu iti stiu varsta exacta! Sper ca te-am ajutat! Daca mai ai nevoie de alte sfaturi, imi poti spune!?

| Trex157et777 explică (pentru ariannakaterine):

Am 15 ani! Dar mersi
M-as bucura daca ai putea sa-mi zici cum sa nu ma mai gandesc la acel film
Cand era scoala si puteam iesi cu prietenii putea filmul sa fie de 100 de ori mai infricosator a 2 zi zici ca nici nu m-am uitat! Dar acum fara prieteni e greu! Chiar si de scoala mi-e dor

| ariannakaterine a răspuns (pentru Trex157et777):

Daa, stiu perfect la ce te referi! Ca sa nu te mai gandesti la film, dar ti-am zis, fă ceva ce iti place, uita-te la comedii, la stand-up, citeste ceva, fa sport, vorbeste cu prietenii tai(chiar daca nu va puteti vedea fata in fata, macar puteti vorbi unul cu celalalt, si e super), dacă esti spiritual poti citi o rugăciune, iti zic eu ca te va ajuta foarte mult; pe langa faptul ca iti elimina gandurile astea te relaxeaza; in caz ca ai teme sau proiecte le poti face(mai ales ca iti e dor de scoala, cunosc perfect sentimentul?)! Gaseste-ti un hobby, nu stiu, picteaza, coloreaza, uita-te la filme sau seriale, dar nu de groaza, uita-te la video-uri funny)!

| ariannakaterine a răspuns (pentru Trex157et777):

Daca gandesti pozitiv sigur iti va trece! Peste 2-3 zile, daca imi vei urma sfaturile, nu o sa mai ai nimic! Iti doresc numai bine, si spor la citit, pictat, facut sport, ce vrei tu!

| kevin9 a răspuns:

Nu-ti dezvolta mintea asa ca o sa ajungi anxios, paranoic... etc. Simplu fa ce iti place, joaca un joc, ganteste-te la altceva.

| Trex157et777 explică:

Multumesc pentru raspunsuri?
M-ati ajutat destul de mult! Mersi inca o data la toti!

| Trex157et777 explică:

Inca o data mersi pentru toti!

| Trex157et777 explică:

Ms pentru toti

| Trex157et777 explică:

Multumesc pentru toti! M-am linistit

| SalutFrate112 a răspuns:

Baga un joc pe calculator/ telefon... Vorbeste cu un prieten pe apel video cat sa nu te mai gandesti... Nu este nimic real din filmul ala si daca nu iti trece nici asa dupa ce se duce cu corona du-te la psiholog(dar nu cred ca este cazul doar pentru un film)!

| TheOptimist a răspuns:

Stai calm, nu exista nimic din filmul respectiv in realitate, găsește te cum ar fi daca l ai fi regizat tu, ce greu era...
Pe bune,
Știi ce sa faci mai ia-l odată si uita te si zi-ți.
No hai sa vad care i treaba cu filmul acesta, si stai si gândește te cât le o luat sa regizeze. Ia YouTube ul si caută, cum se regizează un film horror, vezi ca n ai treaba, faza i ca sigur in mintea ta o rămas o scena din film, nu tot filmul in sine.