| JacksonCounty232 a întrebat:

Salut, vara trecuta am slăbit foarte mult, ceea ce m-a făcut fericit și alta persoana, dar nu și pe familia mea.
Aceștia mi-au spus ca nu arat bine și ca ar trebui sa ma îngraș din nou.
Fast forward in ziua de azi, aceștia au reușit să mă îngrașe și simt ca m-am chinuit o vara întreaga degeaba.
Cum pot slabi din nou și cum ii pot convinge pe ai mei sa ma lase cum ma simt eu mai bine și mai sănătos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Slabesti asa cum ai facut-o si ultima data. Un numar redus de calorii, pe la 1500 si ca supliment incearca si ceva miscare, cardio vreo 30 de minute de 3-4 ori pe saptamana.
Uita-te in oglinda si opreste-te acolo unde simti ca arati cel mai bine, ai grija sa nu devii anorexic happy.
In legatura cu familia ta, probabil ei sunt mai de moda veche li se pare ciudat ca incerci chestia asta. Nu exista ingrasat cu forta, te-ai ingrasat tu ca ai vrut, nu ai rezistat. Fa-i sa inteleaga ca vrei sa slabesti si gata. Am avut si eu un caz similar cand am incercat sa fac sport si sa trec la o dieta mai diferita, s-au obisnuit cu ideea si acum li se pare normal, plus ca ei vad la TV o gramada de alte diete mai bizare asa ca nu le-a fost greu.

| JicaContra a răspuns:

Ai o familie imbecila, SINCER, ori sunt gelosi ca tu ai slabit, ori efectiv nu sunt obisnuiti cu tine slab asa ca mai bine suferi tu decat ei sa se adapteze la schimbare

iar de convins, NU trebuie sa convingi pe nimeni de nimic, cum iti spune cineva (oricine, familie sau nu) ca nu arati bine, raspunzi cel putin acru, iar daca insista EFECTIV LE DAI CU "HAI SICTIR", este PROBLEMA LOR ca sunt imbecili, NU a ta!

cum poti sa, slabesti din nou, reteta e simpla calorii putine, fructe si legume multe, si exercitii fizice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești porc cumva? Dacă nu ești porc ar trebui să decizi tu cum să arăți.