| Andrei11067 a întrebat:

Salut.Vreau cat mai multe răspunsuri.
Am 17 ani si 1. 72cm înălțime, ce pot sa fac ca pana la 18 ani sa ajung macar pana la 1.75-1.76? Mentionez ca in ultimul an nici nu stiu daca am crescut macar 1cm... exista suplimente care imi vor da drumul la creștere? Va rog cu răspunsuri folositoare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Consumați o dietă echilibrată...
Exercițiu de-a lungul anilor adolescenței și în pubertate...
Ia somn adecvat în fiecare noapte...
Înțelegeți că înălțimea este deseori determinată prin genetică...
Încercați să nu vă împiedicați creșterea...

| Ana1687 a răspuns:

La 17 ani sunt slabe sansele ca vei mai creste

| Aube a răspuns:

Sport.
In afara de fenomenul genetic, doar asta ajuta.