| humannatur a întrebat:

Vreau să mă ajutați cu o problemă destul de serioasă (cel puțin așa o privesc eu). De 2/3 luni observ că zona stomacului pulsează ca și cum aș avea o inimă ce bate rapid (precizez că am 19 ani și sunt virgină, în caz că se poate pune problema de sarcină). În partea stângă spre zona coastelor, am o umflatură care vine cu dureri (uneori).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare a fi hernie inghinala, ar trebui sa te duci la medicul de familie sa iti de a trimitere pentru investigatii, nu trata situatia cu superficiliate fiindca e sanatatea ta in joc.

| humannatur explică (pentru anonim_4396):

Hernie? Aia nu se formează doar la bărbați?

| anonim_4396 a răspuns (pentru humannatur):

Si la femei.

| Mmn a răspuns (pentru humannatur):

Sunt mai multe feluri de hernii..si fac atat barbatii cat si femeile

4 răspunsuri:
| Mmn a răspuns:

Ori hernie, ori o problema la stomac.