| Bossphone a întrebat:

Vreau sa stiu cum scap rapid de febra (pt ca in 3 zile plec in concediu)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Leacuri băbești :
Supă de pui caldă/ fierbinte
Ceaiuri
Usturoi/ ardei iute
Comprese cu spirt la gât dacă e cazul
Miere (dureri în gât)
Evită să stai în curent, la aer rece (totuși aerisește camera în care stai)
Trebuie să eviți produsele lactate (inclusiv înghețata) băuturile acidulate și reci.
Medicamente
Parasinus
ACC (tuse, dureri în gât, etc)
Multă sănătate

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai spus cauza.Răceală sau altceva. Mergi la doctor.

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Cea mai simpla metoda este aspirina saracului happy, daca durerile persista recomand vizita unui medic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ra_Ki_1982):

Il inveti sa bea alcool? Ilegal.

| Bossphone explică:

Ma refer la o metoda prin care nu necesita doctorul