| Teodor168 a întrebat:

Vreau sa va întreb daca prin mușcătura de purice se poate lua hepatita C sau alta boala?
Funda promit! Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Puțin probabil. Oricum analizele trebuie făcute anul, nu știu de ce îți faci griji.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Si Hepatita C si Ebola si Febra Neagra-Cambogiana si Ciuma Bubonica, dar si Holera.

| Sorryeees a răspuns:

Buna, nu, nu se poate lua. O sa ai niste senzatii de mancarime dar nu speria. Da-te cu o crema. Daca nu ai una mai buna, da-te cu Nivea

| CORGE20 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, stai fara grija.
Foloseste de la farmacie o alifie mentolata si in cateva zile scapi de urmele piscaturilor.

| helentpu a răspuns:

Nu iei nimic. Au fost și epidemii de purici, nu ți se întâmplă nimic, doar apar mâncărimi și se înroșește locul ciupiturii. Dă-te cu o cremă.