| Anonim53220 a întrebat:

Salutare! Acum cam o luna mi-am amputat o treime din degetul mijlociu (cam ultima falanga). Am facut operatie de reconstructie iar totul a decurs bine, degetul are culoarea pielii, il simt complet la atingeri (m-am mirat si eu), nu am dureri mari si unghia nu a fost afectata din cate stiu. Problema e ca unghia nu mai creste. De la accident si pana acum nu s-a lungit absolut deloc si e inca acolo, are culoare alb/roz ca la celelalte degete. E normal? Si inca o intrebare. Aici poate fi subiectiv dar peste cat timp as putea incepe terapia, sa fac exercitii sa il misc? Accidentul s-a intamplat acum o luna si o saptamana (tendonul nu a fost rupt iar incheietura se presupune a fi ok. Dupa lovitura degetul mai atarna intr-o piele unde aveam tendon, arteriola si nerv). Poate aveti cunostinte despre cazuri de genul happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Medicul care te-a operat nu ti-a spus?

| Anonim53220 explică (pentru Yuoia):

Nu, mi-a spus doar ca unghia va ramane dar nu a mai crescut de 1 luna jumate. De terapie nu stiu nimic, probabil depinde de individ