| bucurestiom a întrebat:

Salutare, am 13 ani si am 1, 65. De doua saptamani nu am mai crescut 1 cm si ieri am facut exercitii pentru inaltime, dar pana azi nu am crescut deloc, si dorm 8, 9 ore pe noapte sau câteodată chiar mai mult, dar in general 9 ore. Urmeaza sa mai cresc sau o sa raman asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mariuss134 a răspuns:

Ai 13 ani, etapele de crestere nu se intampla in fiecare saptamana. Iti pun din surse sigure ca exercitiile de crestere nu o sa te ajute sa cresti mai mult. Cel mai probabil urmatoarea ta etapa va fi pe la 14 ani.

Daca vrei sa stii sigur care o sa fie inaltimea ta minima cand esti dezvoltat complet adaugă 2cm mai mult peste inaltimea tatatui tau