| auuuuch a întrebat:

Salutare.

Am 13 ani, sunt baiat si am 1.77 m inaltime.

Nu sufar de nicio boala a tiroidei sau ceva gen Gigantism.

Cum as putea stopa cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Salut. Iti recomand un sport care sa-ti dezvolte masa musculara (atletism, haltere, culturism) si va incetini cresterea in inaltime.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Eu cred ca o sa te opresti singur.
Nu ai ce face.
Unii de dezvolta mai rapid, dar dupa aia se opresc, cat restul` mai cresc.
Si eu aveam in a 5-a 1, 66 si de atunci nu am mai crescut. happy

| Stephx a răspuns:

Eh stai linistit. ca te opresti sigur.:*

| m200 a răspuns:

Esti baiat sau fata?