| aLeXu26 a întrebat:

Salutare. Am 15 ani jumate 1.80 inaltime si 62 kg. Fac sala de forta de 2 luni, acu sunt in a 3 luna... dupa kg va dati seama ca sunt mai slab si pana sa ma apuc de sala nu prea aveam forta mai deloc adica eram slab la forta si acu a inceput sa se cunoasca forma muschilor si forta destul de mult, dar de acum nu o sa mai pun asa repede pe mine, in fine cati`va prieteni care merg cu ei la sala acu luat cateva pastile de creatina si au zis ca li s-a umflat mana, si as vrea sa iau si eu sa ma mai umflu putin ca vreau sa arat mai bine oarecum, intrebarea mea este: PASTILELE DE CREATINA LA CE AJUTA? ADICA PASTREAZA APA IN CORP sau ce urmari are, EXPLICATI TOT, SI CATE PASTILE PE SAPT TRB SA IAU, SAU NISTE SFATURI.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Pai creatina retine apa si ajuta prin umflarea muschilor si scade acumularea de acid lactic( nu mai obosesti asa usor) cat despre cum si cat intreaba-i pe prietenii tai.

| aLeXu26 explică (pentru EneCristian):

Si e bine sa retina apa in corp si sa scada acumularea de acid lactic? sau e ceva ce nu e bine?

1 răspuns: