| xMax a întrebat:

Salutare!
Am 16 ani 57kg si 1.68 inaltime am si eu o intrebare
daca merg in cam fiecare zi la scoala cu un ghiozdan foarte greu cred ca cantarestei n jur de 10 kg sau mai mult risc sa numai cresc? ( Ma cam doare si spatele din cauza lui )
As dori raspunsuri serioase.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema. Adica ghiozdanul cantarea foarte mult. Nu cred ca asta este problema. In familia ta ai pe cineva scund?! Incearca sa iti pui cartile, caietele lateral. Sper ca te-am ajutat.

| Azµre a răspuns:

RIști să îți rupi spatele, dar ce cari în ghiozdanul ăla de are atâtea kile?

| charleslouboutin a răspuns:

Risti sa iti nenorocesti coloana.

| xMax explică:

Carti caiete, uneori si schimbul de la sport. In familia mea tata e cel mai inalt in jur de 1.73- 1.74... Imi este frica sa nu imi afecteze crestere intr.un fel ca preseaza pe coloana greutatea

| xMax explică:

Si daca mi.as lua o geanta gen postas sau unu din ala pe care il ti atarnat de mana?