| Mitrecelmare a întrebat:

Salutare, am 16 ani si am inceput sa fac sala de 2 zile. Pe langa proteine din alimente ar mai trebui sa iau ceva? ( ma refer la fier, calciu etc ) Eu m`ai mananc si batoane cu proteine gen Protein R... Pot exista probleme daca iau proteine in prafuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yuzoo a răspuns:

Nup, eu am 15 si nu trebuie sa exagerezi cu proteinele. In general cei iau 2 cope, poti lua doua cupe lejer. Acum daca esti mai slabut trebuie sa mananci mult si des si daca mergi la sala des tot ce pui pe tine se face muschi. Trebuie sa manci multe fructe si de dimineata daca poti de recomandat sa iti faci cu lapte si banane un shack, mananci fructe cum ar fi banane, struguri, pere. Daca esti mai plinut acseazate pe multa sala si mananca legume si fructe. Cu pe langa proiteina nu mai trebuie sa iei nimic. Eu iau Mega Muscle 4000 sau ceva de genu si e destul de bun, fac de 2 luni si se vad incet incet rezultatele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yuzoo):

Lapte dimineata... si cu banane? cine recomanda IDIOTENIA ASTA?