| Denision99 a întrebat:

Salutare.
Am 17 ani, beau foarte multă apă zilnic și urinez foarte des.Credeți că este asta o problemă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Foarte multa apa bauta zilnic poate fi un semn al inceputului de diabet. Nu ar strica sa faci niste analize in acest sens. Si, daca nu e cum zic eu, si analizele iti sunt ok, fii fericit, esti cit se poate de bine hidratat, si asta inseamna mult pentru sanatate.

| RAY a răspuns:

Nu

| Violleta2022 a răspuns:

Ar putea sa fie...mergi la medicul de familie si fa niste teste diabetice!

| Violleta2022 a răspuns:

Rahatii ca tine ar trebui interzisi pe forumuri!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca bei multa apa nu e normal sa o si elimini?

| minrest a răspuns:

Cred ca este un obicei, nu altceva. Un obicei sanatos.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu te duce la niciun medic. Nu ai nimic. Este normal sa urinezi des daca bei multa apa.

| peperonies a răspuns:

Ce inseamna foarte multa apa?

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Absolut deloc.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Depasesti 100ml/kg?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din contră, este foarte bine. Elimini toxinele din corp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mooooor laughing)
Bravo, nota 10 de la minee!

| aneliram a răspuns:

Dacă bei multe lichide e normal să urinezi des, trebuie să le elimini cumva nu?! Bine... se elimină și prin alte căi dar asta se observă cel mai bine.

| Victor453 a răspuns:

9ivers, e mai bine, organismul tau se curata de infectii etc

| petitconseil a răspuns:

Pai e normal cand bei multa apa,sa urinezi des.Iar acum in perioada asta ar trebui sa te imbraci mai bine cand iesi afara,pentru ca din cauza frigului e posibil sa racesti,iar asta duce la urinatul mai des...Cel mai bine e sa-ti faci niste analize, pentru ca nici apa asta multa ce ti-o cere organismul, nu mi se pare in regula.Ori mananci prea sarat, ori prea gras, ceva este neclar in toate astea ce le zici aici.Trebuia sa dai mai multe detalii de ce bei asa multa apa.Sanatate!

| Socke a răspuns:

E bine daca bei apa.de acea si urinezi des.bea in continuare, ramai hidratat.

| Denision99 explică:

Am avut o răceală la plămâni și mi-a prescris medicul să iau un antibiotic pe nume Zinnat și Eurospal
Mă gândesc să nu fie de la aceste medicamente. Înainte nu urinam așa de mult.

| Bogdan_Bogdy_1980 a răspuns:

Nu este o problema ba din contra apa ajuta la sanatatea ta.Este normal sa urinezi foarte mult de vreme ce consumi foarte multe lichide.Nu-ti face griji nu e o problema dar totusi sa nu bei foarte foarte multa apa.