| Niculae_George_1998 a întrebat:

Salutare, am 20 de ani și vreau sa stiu și eu cat ma costa la o clinică privată o operație de fimoza, trimitere am luat si am asigurare de sanatate, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai asigurare si bilet de trimitere, atunci la clinica de stat nu te costa nimic.
Insa trebuie sa ai grija sa mergi in cursul lunii de valabilitate a trimiterii, altfel trebuie sa ceri una noua!

| Niculae_George_1998 explică (pentru Bula):

Asta stiam dar vreau sa stiu cat costă la privat pentru ca la stat dacă ma duc nu te baga nimeni in seama plus ca este o aglomerație de iti vine sa te duci acasă pe jos si se stie ca la stat dacă nu dai spaga poti sa astepti mult si bine iar condițiile sunt cu mult mai diferite

| Bula a răspuns (pentru Niculae_George_1998):

Daca mergi la privat, nu e sigur ca au contract cu CAS, dar multi au.
O consultatie costa in jur de 100 lei, cand vor spune exact cat costa si cum decurge interventia.