| RedGoat a întrebat:

Salutare!
Am 3 luni si 9 zile de cand am inceput fitness-ul,mai precis sala. In tot acest timp am avansat treptat cu greutatile, de exemplu in prima saptamana de sala nici nu puteam sa ridic bara goala la piept (nu aveam forta destula),iar acum am ajuns sa pun 12, 5 kg pe amandoua parti. Pana acum doua saptamani faceam flexiile cu gantera cu 10 kg, dar mi-am marit greutatea cu inca 2 kg, respectiv 12 kg. Dupa antrenamentul de brate (si exercitiul de flexii efectuat),urmatoarea zi cand solicitam bicepsul (in diferite activitati casnice) a inceput sa ma incepe in zona dintre antebrat si biceps (incheietura),probabil vreun os, eu asa simt. Chiar este jenanta durerea asta asociata cu o "intepatura continua". Precizez ca simt aceasta durere de vreo 2 saptamani. Din ce cauza s-a produs aceasta durere si daca stit remedii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PaulCred a răspuns:

Salut! Am avut si eu astfel de durere, si a fost provocata in totalitate de muschi, nicidecum de os, dar iti recomand sa te duci la un medic pentru un raspuns cat mai clar.Bafta!