| cls12 a întrebat:

Salutare!
Am ieșit din spital acum 3 săptămâni și mi-au dat tratament și scrie pe biletul de externare ca :
Reacție anxioasa cu manifestări paroxistice neurovegetative și post consum de substanțe psihotrope (am consumat marijuana o singura data).
După externare mi s-a spus ca o sa fiu bine și o sa îmi revin dar as dori sa știu adevarul, o sa mai fiu bine vreodată?
Acum am pastile și mă simt mai Ok, dar am o senzație de vis

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Curaj! Daca te lasi o sa fii bine. Daca continui o sa te afunzi mai rau. Succes!

| Floridori a răspuns:

Depinde de varsta si de tine.
Daca renunti la droguri, da, o sa fii bine, cu mentiunea ca daca esti inca adolescent sau in perioada de dezvoltare (baiat pana in 21 de ani sau fata pana in 18 ani), probabil deja ai omorat cateva celule cerebrale, iar acest lucru este ireversibil.

Numai bine!

| cls12 explică (pentru Floridori):

Am 18 ani
Eu cred ca o sa îmi revin pana la urma

| Floridori a răspuns (pentru cls12):

Desigur! Cu conditia sa renunti la consumul de droguri sau alte substante ce pot cauza dependenta.Este cel mai bine.
Eu sper sa reusesti si sa ai parte numai de bine si de multa sanarate!

| cls12 explică (pentru Floridori):

Nu o sa mai consum oricum, dar am o senzație de vis, o sa fiu exact ca înainte?

| Yuoia a răspuns:

Vei fi bine si o sa-ti revii cu conditia sa nu mai consumi niciodata nici un fel de drog. Nu asculta de "prieteni" ca ar fi usor, ca ar fi alta categorie, etc. Efectul va fi ca te vei afunda iremediabil.
Ti-as recomanda sa nu iei nici prea multe pastile din alea ce ai acum. Vor da dependenta ca si drogul. Iei cat ti sa prescirs si gata.
Aud pe multi care supun: "incerc o data sa vad cum este". Ar fi bine sa spui tuturor cat este de rau chiar o singura data.
Numai bine!

| cls12 explică (pentru Yuoia):

Adevărat!
Este cel mai rău coșmar pe care îl poate trăi cineva

| gabriel2004o a răspuns:

Cat sa se obișnuiască creierul tău cu starea pe care o ai acum cu pastilele

| cls12 explică (pentru gabriel2004o):

Adică?

| cls12 explică (pentru gabriel2004o):

O sa îmi revin, fără tratament ca înainte?