| Oricine15 a întrebat:

Salutare.
Am niste furnicaturi de câteva zile și nu mai stiu ce sa fac.
Ieri, alaltăieri am avut de 2 ori pe zi.
Am observat ca atunci cand ma apuc de săpat prin grădină de facut flotari, fracțiuni simt o senzatie oribilă pe cap, fata si uneori pe la incheiaturile mâinii.
Nu inteleg ce am. De mâncat sănătos o fac, am început o cură cu polen uscat (am mai facut in trecut) dulciuri, sucuri nu beau.
Cineva mi-a zis ca de la zahărul din sânge dar nu mănânc decât fructe (banane mere mai mult)
Aveti vreo idee? Am mai observat ca atunci cand am multe emoții de la ceva parca la fel ma ia...
Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MpvRoxi a răspuns:

Este posibil sa ai alergie. Depistează de la ce anume ai putea avea. De exemplu poți avea alergie și la praf, daca nu este ceva pe fond nervos și ai impresia acelor furnicături

| Oricine15 explică (pentru MpvRoxi):

Chiar acum am fost sap in grădina. am observat ca la fata m-am înroșit la bicepsi in zona claviculei deci nu mai pot
Cred ca ar fi o alergie mai degrabă. trebuie depistată

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia vezi cu atenție, nu te incadrezi cumva in simptomele provocate de virusul ăsta, covid-19?

| Oricine15 explică (pentru sierra1):

Nu

| sierra1 a răspuns (pentru Oricine15):

"chiar acum am fost sap in grădina"

mai știi?

| Oricine15 explică (pentru sierra1):

Ce anume sau mai stiu?
Sau probabil esti si tu una din acele persoane care nu suporta greselile gramaticale?
Ei bine imi pare rau dar ma grăbeam si de aceea am scris cum am scris

| sierra1 a răspuns (pentru Oricine15):

"nu te incadrezi cumva in simptomele provocate de virusul ăsta?"

nu-i de joacă