| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

Salutare am o bubita la un deget la mana si nu vrea sa faca coaja sau sa se usuce...sangereaza la orice atingere trebuie sa stau numai bandajat ca sa pot folosi mana normal.Ce e de facut? daca stiti ceva naturist... funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| secretlove2014 a răspuns:

Si ce are daca o lasi sa se usuce, te deranjeaza? daca tot desprinzi coaja e posibil sa ramai cu cicatrici doar pentru simplu fapt ca nu ti lasi organismul sa si faca treaba

| Mihai_Răileanu_1991 explică (pentru secretlove2014):

Pai nu pot folosi mana daca astept sa se usuce fara sa ii pun un plasture sau pansament

| DianaDya00 a răspuns:

De cand o ai?

| Mihai_Răileanu_1991 explică (pentru DianaDya00):

Nu stiu exact dar de vreo 3 zile a inceput sa ma supere... oricum nu a aparut de mult timp

| Katherine11 a răspuns:

Cumparati de la farmacie Baneocin pudra. Sau da-ti cu sare pe rana, dar e cam dureros. Sper ca te-am ajutat.