| Fl0ryn21 a întrebat:

Am o curiozitate: Dacă un om se trezește dimineața cu gura uscată, care ar putea fi problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Sforaitul si dormitul cu gura deschisa. Incearca sa nu dormi pe spate

| darrio2007 a răspuns:

A dormit cu gura deschisa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Senzatia de gură uscata o poti avea de la medicamente, tutun alcool țigari, gura uscata apare atunci cand glandele salivare nu i si mai indeplinesc rolul de curațare a gurii, prin saliva se asigura curațarea gurii, îndepartarea bacteriilor si a mirosului neplăcut, halena, daca glandele salivare sau dereglat trebuie aflata cauza, numai un medic i ti poate spune in urma analizelor ce s-a intamplat si din ce cauza ai gura uscată, gura uscată o poti avea in boli precum diabet zaharat, mergi la medicul de familie sa i ti faci glicemia dimineața pe stomacul gol, si daca medicul depisteaza o glicemie mare peste 180 atunci ai diabet si aceasta este cauza uscăciunii gurii. Ce varsta ai? Pentru a evita situatiile in care ai gura uscată, este recomandat sa bei 2 litrii de apă pe zi, si mereu cand ai gura uscată bea apă ca apa curăță microbii din gură. Bacteriile,

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai la prostii i ti stă mintea? Ceva bun nu ai in minte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormi cu gura căscată, asa pățesc si eu!

| Fl0ryn21 explică:

Vă mulțumesc pentru răspunsuri