| VortexLuz a întrebat:

Am o mică nelămurire și aș vrea să mă ajutați dacă se poate. De exemplu, când aud un anumit sunet mai intens ca sa zic asa și sunt concentrat sa-l ascult cum trebuie, simt un fior sau ca un junghi sa zicem în spate in partea lombară în dreapta. Și ca să vă dau un exemplu mai concret de sunet, ar fi următorul: Nu știu dacă știti clipul acela în care este un cățel micuț și in momentul în care stăpânul lui îl mângâie începe să mârâie ( nu să muște) iar stăpânul lui se joacă cu botul lui în timp ce mârâie. Si în momentul cand aud sunetul ala si sunt concentrat sa-l ascult cum trebuie apare acel fior. În fine, stiu că pare super ciudat dar oare de ce se întâmplă așa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| xVictor a răspuns:

Corpul și mintea ta răspund la niste lucruri în care te regăsești sau poate ai vrea sa le faci sau le.ai făcut sau te găsești pe tine acolo, pe scurt, e ceva natural, nu e ciudat, trăiești acele momente iar corpul e in ambianta cu mintea.