| PringAloe a întrebat:

Salutare, am o prietena care scoate niste sunete ciudate cand doarme. Adica sunt repetate cam de 5-10 si zici ca se ineaca, sunetul se aseamana ca unei broaste gen sau ca si cum ai bea apa si inghiti tare se aude acel sunet sau cand inghiti in sec tot asa mai tare. Nu stiu daca m-am facut inteles.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| FlorentinaLuca a răspuns:

Buna. Sunt mai multe cauze pentru care poate scoate aceste sunete.
Polipi nazali, raceli, reflux gastro- esofagian, fumatul, astmul, bronsita. - Acestea sunt unele din motivele pentru care pot aparea acele sunete.

Cel mai bine e sa vorbesti cu ea si poate o faci sa mearga la medic sa vada daca are una din aceste probleme, ar fi ok si pentru ea si pentru somnul tau big grin.
Oricum, cel mai ok e sa nu o faci sa se simta prost din cauza asta, oricine poate avea aceste probleme.
Va urez multa sanatate!

5 răspunsuri:
| combativul a răspuns:

Dai doua palme cand doarme

| PringAloe explică (pentru combativul):

Daa asa imi zicea si ea laughing cica sa-i dau doua palme, evident am luat in gluma vorba ei

| combativul a răspuns (pentru PringAloe):

Si eu am luat in gluma intrebarea ta, da vad ca esti serios laughing

| PringAloe explică (pentru combativul):

Daa pai chiar asa face naibi, cand am intrebat-o cica ea habar nu are ca face asa laughing

| PringAloe explică (pentru FlorentinaLuca):

Iti multumesc, am sa urmez sfatule tale