| Iulian_Julian_1984 a întrebat:

Salutare am o problema cu calcaiu de 2 saptamani deci :
Intro dimineata ma duceam la munca cu bicicleta si am pus frana pe fata la semafor rosu...si era sa ma duc in cap dar nu m-am dus cu picioarele in fata dar cu piciorul stang cu tot toata greutatea in calcai, am simtit o durere colosala 2-3 minute dupa aia m-a lasat putin dupa aia am fost la urgente si mi-a facut radiografie nu am nimic rupt mi s-a spus ca este o inflamatie a ligamentelor calcanite ceva gen si mi-a dat o reteta sa iau pastile 1 dimneata 1 seara Tador si Mydocalm si de 2 saptamani tot iau si nu se vede nici un rezultat si ma chinui sa merg sad as dori niste sfaturi ce as putea pune sa imi treaca Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Fluffeh a răspuns:

Incearca o crema de durere musculara, si gheata. Eu cred ca ti-ai zdrobit muschiul, o sa se refaca.Dar mai asculta pareri happy