| TnyBZ a întrebat:

Am si eu o problema. Acum vreo 4 seri, am mancat o rulada cu caramel, iar dupa ce am mancat acea rulada, mi-am simtit limba ciudat, mi-a aparut o pata alba pe limba, iar in cateva ore s-a facut verde si alba in jur. Pata aceea s-a mai decolorat un pic, dar de multe ori imi simt iar limba asa, in fiecare zi, de atunci, gen umflata, sau ca atunci cand este oparita cu ceai. Mentionez ca am avut si o zgarietura in gura, facuta cu periuta de dinti, foarte agresiva, care a trecut greu, dar mi-a lasat un fel de cicatrice pe gingie. Ce poate fi? Are legatura acea rana cu simptomele limbii? Daca nu, de ce am aceste simptome la limba? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Elena9328 a răspuns:

O fi fost veche. Chiar daca data e corecta pe ambalaj depinde și în ce condiții se tine un produs. Consulta medicul de familie, el știe ce să ți de-a.