| floryynnel a întrebat:

Salutare, am tot facut cu ganterele zilelea astea(in 3 serii) si acum ma doare foarte tare intre biceps si brachioradlais (inceietura nu stiu cum ii zice) si cand intind mana, este ceva grav? sa ma opresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| floryynnel explică:

Ganterele nu au mai mult de 5kg, am facut in serii de cate 50, dar ma doare doar la mana stanga

| wpqr1 a răspuns (pentru floryynnel):

Ai facut intindere.

| floryynnel explică (pentru wpqr1):

O sa treaca de la sine sau trebuie sa ajung la medic urgent?

| wpqr1 a răspuns (pentru floryynnel):

Eu zic sa stai cateva zile. Eu nu sunt medic si nu pot sa dau verdict. Daca te doar si dupa 3-4 zile du-te la medic urgent.

| Ovidiutzul19 a răspuns:

Nu te teme ai facut doar o intindere de muschi si pe mine ma doare acum cand intand mana pentru ca scrie foarte repede nu te teme in cateva zile iti va trece ca corpul tau nu e obisnuit sa ridici asa multe greutati te doare pentru ca ti-ai depasit limita de forta a corpului nu mai ridica greutati peste masura ta asteapta pana corpul tau se va obisnui cu astea si de atunci poti incepe sa ridici iar greutati.

| wpqr1 a răspuns:

Da. Opreste-te pentru o perioada de 1 saptamana. Daca inca simti acea durere iti recomand sa consulti doctorul. Se poate sa faci intindere de ligamente sau o banala febra musculata. Cum ti-am spus opreste-te pentru o saptamana. Sper ca te-am ajutat.