| OsimplaFata21 a întrebat:

Salutare..Aseara am vrut sa ma pun in pat si cand sa ma intind am dat cu capul de perete, nu m-a durut rau si mi-a trecut dupa 5 minute, apoi am facut baie la cap si nu m-am uscat, m-am culcat asa..Astazi cand m-am trezit nu aveam nimic dar dupa 3 ore am inceput sa am niste ameteli si mi se infundau urechile..Am fost la cabinet unde lucrez si i-am explicat ca m-am lovit si daca poate fi din cauza asta si mi-a zis ca daca nu am dureri de cap sa nu imi fac griji. Tensiunea mea era normala asa ca am luat pastila pentru vertij sau ceva de genul, mi-a trecut ameteala dar pe partea unde m-am lovit simt urechea infundata..Sa imi fac griji din cauza asta? M-am lovit alte dati si mai tare si nu am patit nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ai fost la cabinet si persoana de acolo a zis sa nu iti faci griji, poate nu ar trebui sa iti faci. Pe langa asta, nicio parere a noastra nu se compara cu o vizita la medicul specialist, asa ca nu ezita sa mergi daca consideri asta necesar.

Se mai intampla sa ai ameteli si lucruri de genul, durerea de cap poate sa fie si de la faptul ca te-ai culcat cu capul ud, poate ai "tras" curent si alte cele. Urechea infundata poate fi un semn al racelei (nu cred ca este cazul de otita externa sau lucruri de acest gen, daca nu te stii cu probleme).

Si inca odata, daca iti faci griji, ce rezolvi? Daca consideri ca este cazul, mergi la un alt medic specialist. Stai asa, stai la caldura, bea un ceai cald, baga-te in patura si incearca sa te linistesti. Daca simti si aceste lucruri dupa 2 zile sa zicem, atunci ar fi cazul sa iti faci griji.

Numai bine si multa sanatate! ^_^

| Adrian5575 a răspuns:

Nu are nici o legatura cu acea lovitura. Daca nu iti trece in cateva zile, mergi la doctor, poate ai altceva.

| KR0NSTADT a răspuns:

Da, trebuie să îți faci griji. Ia legătura cu tipul ăla care aleargă pe TPU după RMN-uri, apoi mergeți să vă facă o injecție. Știe el unde fiindcă i-au mai explicat și alții.

| gabrielli a răspuns:

Nu sunt doctor. Parerea mea este sa nu iti faci mai multe griji decat trebuie. Incearca sa iti desfunzi urechile prin a sufla nasul, vezi daca functioneaza. Relaxeaza-te putin pentru ca durerea de cap este foarte usor sa ti-o produci prin starea de sprit proasta. Usuca-te bine la cap, imbraca-te bine si iesi la o plimbare sa te relaxezi, manaca ceva ce iti place. Toti ne dam cu capul de pereti destul de tare, extrem de rar sa se intample ceva rau.

| OsimplaFata21 explică (pentru gabrielli):

Capul nu ma doare, decat senzatie de ameteala si urechi infundate.Probabil si din cauza oboseli ma trezesc la 5 sa merg la serviciu si ma simt obosita foarte tare la schimbul asta

| gabrielli a răspuns (pentru OsimplaFata21):

Deci avem.o lovitura la cap + dormit cu parul ud + mers prin frig la 5 dimineata + oboseala... incearca sa faci lucrurile pe dos si vezi daca te simti mai bine... fara lovituri, fara par ud, cu fes pe cap si gluga la 5 dimineata, plus somn mai devreme, fara griji inutile (toate sunt inutile cu exceptia celor care privesc sanatatea ta si a celor apropriati). vezi ce iese asa.

| sierra1 a răspuns (pentru gabrielli):

Unde mai pui că:
"am dat cu capul de perete" + "nu m-a durut rau "

e și mai complex cazul!