| Boruga_Iulian_1982 a întrebat:

Azi am fost la strand iar cand m.am scufundat cam la 2 metri am vrut sa egalizez dar aveam apa in nas si mi.a intrat apa in trompa lui Eustachio. Stie careva cum as putea sa scot apa de acolo? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ionuț20074 a răspuns:

Salut
Fierbe un bol cu apă, după ce apa e clocotită ia un prosop acopereați capul si pune urechea înfundată deasupra bolului, cat de aproape poți de apă, nu uita de prosp care trebuie sa fie peste cap sa acopere capul si totodată urechea, ca aburul sa nu iasă
Succes!