| Eron a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu o durere groaznica de gat.Sa explic putin:in ultimele 2 nopti am dormit in masina(sunt intr-o calatorie).Azi-noapte am dormit intr-un pat comod, am dormit cat se poate de bine.M-am trezit brusc de dimineata, cand ma intorceam pe cealalta parte:mi-a parait gatul, in partea din spate-dreapta.Nu am dat importanta, doar ca am incercat sa mi-l misc putin si spre stanga e ok, dar daca vreau sa-l misc spre dreapta, imposibil.Acum stau cu gatul stramb(spre stanga, umarul stang ridic spre cap si ma doare culmea.
E o durere pe tendon(cred eu). Incepe din spate in dreapta(putin mai sus de unde incepe parul) si se lasa pana pe partea de sus a trapezului.E o durere foarte dreapta si ciudata.
Va rog sa-mi dati un sfat! V-as ramane recunoscator.
P.S:ar putea fi de la curent, a cam fost in masina?
MS anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| HeLp222 a răspuns:

E o chestie cam normala, tuturor ni se intampla sa ne trezim o data cu dureri intr-o parte a gatului, pentru ca am dormit intr-o noapte nu foare confortabil, sau pentru ca am stat in curent. in cateva zile trece. masajul si exercitiile de gat ajuta, si cremele pentru gat thinking