| IulianAdrian a întrebat:

Ce suplimente (pastile) imi recomandati pentru concentrare, energie si pentru tinere de minte (memorare) în afara de memoplus si lecitina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Extract din gingo biloba.

| Denisa0954 a răspuns:

Toate pastilele pentru memorare concentrate s-a.m.d, conțin aceleași ingrediente. Doar ca diferă numele. Lecitina e oarecum mai naturistă decât celelalte game de pastile, dar nici ele nu dăunează
Pe lângă lecitina sau memoplus sau orice alt medicament din familia asta, iti recomand sa iei.un complex de B-uri (vitamina b1, b2, etc) plus mg, zn. Ajuta si aceasta la o mai. buna concentrare si da o stare de energie

| Sunshine123 a răspuns:

Bilobil Forte si Neuro Tonic sunt cele pe care le folosesc eu. Ma simt bine de la ele dar cred ca ar fi mai bine sa ceri astfel de pastile medicului de familie pentru a putea fi la curent cu situatia ta.