| BulletForMyValentinE a întrebat:

Salutare comunitate TPU.ro. Pana acum aproximativ 1 saptamana imi placea sa petrec timpul liber pe-afara (si sa alerg) vreo 1-2 ore,mai ales in intervalul de ore in care era extrem de cald. In rest imi petreceam timpul liber la PC, vreo 8-10 ore pe zi (stiu ca e cam mult dar nah.).
Insa,ulterior,a inceput sa ma doara capul in mod constant si uneori sa am febra,uneori avand senzatia ca "capul meu sta sa explodeze).Sa nu mai mentionez dureri ale oaselor membrelor.
Interesant este faptul ca simt asta de cele mai multe ori doar pe partea dreapta a capului,durere asociata cu alte dureri ale membrelor de pe partea dreapta,si uneori si cu a altor oase ale craniului. De ieri,durerea s-a mai potolit,insa tot se simte ceva.

As vrea sa imi fac o idee despre ce ar putea fi, si cum s-ar putea trata. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bijouu a răspuns:

Trebuie sa te consulte un medic pentru diagnostic, poate ai nevoie de ochelari de vedere daca petreci atat timp in fata pc

| BulletForMyValentinE explică (pentru Bijouu):

Crede-ma ca nu am nevoie, inca vad perfect. Durerile de cap intervin si cand nu sunt la PC sau nu ma concentrez asupra unui lucru.

| Bijouu a răspuns (pentru BulletForMyValentinE):

Nu conteaza, de obicei durerile de cap poate sa prezinte si diminuarea vederii, dar am dat un exemplu, ar fi mai bun un control de specialitate, pentru ca nu st ok durerile de cap, ele reprezinta ceva.
MAI BINE SA PREVI DECAT SA TRATEZI! insanatosire grabnica