| Stancu_George'l_1996 a întrebat:

Salutare. Cu câteva zile în urmă am alunecat pe scări, am căzut pe spate și am dat cu capul de trepte. Am fost inconștient câteva minute, am fost duși imediat la spital unde am stat internat 3 zile. In urma căzături am craniu fisurat. Am avut pe parcursul acelei zile stări de somnolență, am vomat ( am vomitat și sânge). Am fost ținut sub observație în spital și după 3 zile de tratament la perfuzii am fost externat. La o săptămână de la accident iau vitamine și piracetam recomandate de doctorul care m a supravegheat. Unde m am lovit nu ma mai doare, dar am sinusurile înfundate, nu am miros, urechile înfundate câteodată și ma doare fruntea din când în când. Știe cineva care a mai trecut prin asa ceva sau cunoaște cazul când o sa mi se desfunde sinusurile? Sau ce tratament mai îmi recomandați? Orice părere îmi poate fi de ajutor.
Pe fisa de externare din spital scrie următoarele:
diagnostic principal : edem cerebral traumatic
Policontuzie

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Probabil sinusurile tale infundate se datoreaza edemului. Edemul o sa treaca de la sine sau cu un antiinflamator dar daca nu ti-a recomandat medicul curant sa nu iei de capul tau.