| numesiprenume0 a întrebat:

Cum imi pot alege online ochelari care sa protejeze impotriva luminii pcului sau telefonului? As dori sa comand unii online, de pe Emag si nu stiu cum sa aleg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca stai peste 4-5 de ore in fata calculatorului fara sa privesti in alta parte poti sa poti ce ochelari vrei tu, ca tot o sa ti se strice vederea. Ochelarii nu fac absolut nimic, ochii tai se ajusteaza automat la a privi in apropiere pentru ca tu pentru asta ii folosesti cel mai mult, daca faci cate o pauza odata la 30 de minute, o ora si te uiti in alta parte, mai te ridici si de pe scaun nu ai nevoie de ochelari.
Sanatate!

| TheAndi22 a răspuns:

Pai alege ceva care sa ti se potriveasca...nu cred ca se pot personaliza foarte mult...incearca ceva Gunnar sau orice altceva si selecteaza marimea potrivita pentru tine. happy

| medicine a răspuns:

La magazinele de ochelari (adica unde se fac lentile de comanda pentru persoane care au nevoie sa poarte ochelari si se cumpara si rame). Online poti sa iti iei teapa. Mergi la o optica si cumpara-ti rame care sa iti placa, sau adu o pereche de ochelari de soare care sa iti placa dar carora le-ai scos lentilele, si spune-le ca doresti o pereche de ochelari ANTI REFLEX. Ei o sa taie lentilele in dimensiunea ochelarilor alesi sau adusi de tine. Pretul variaza in functie de optica, bineinteles.