| Bogdan0701 a întrebat:

De aproximativ o saptamana am observat o pata mica, de culoare maro, pe incheietura mainii stangi, localizata in dreptul venei cu aspect oblic. Totul a parut normal, initial crezand ca m-am lovit or something, nu bagasem nimic de seama. Insa incepand de ieri si astazi, vena este usor iesita din relief exact in zona vinetelii. Am avut momente (rare, ce e drept) in care am simtit un fel de durere brusca dar usoara, ce nu a tinut decat fractiuni de secunda, dar pe care le-am resimtit si in alte zone ale mainii. De asemenea, am resimtit amorteli pe parcursul intregii maini stangi din moment in moment, impreuna cu o usoara stare de ameteala (mentionez faptul ca ma panichez destul de usor si repede la orice problema pe care o sesizez, starile resimtite putand avea legatura si cu asta). Majoritatea imi spun sa nu ma ingrijorez, ca nu am nimic. Un coleg de la serviciu mi-a spus ca ar putea avea legatura cu ficatul, internetul imi spune ca ar putea fi o flebita. Stiu ca cel mai probabil voi afla in momentul efectuarii unor analize cauza mai exacta, dar am ales sa apelez si la voi. Ce credeti ca ar putea fi? Vanataia este de o culoare galben-maro-albastruie, si are in jur de 5mm, portiune in care vena este usor iesita din relief.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu iti trece poti merge la un dermatolog, poate doar te-ai lovit fara sa stii.