| anonim_4396 a întrebat:

De câteva zile simt o durere in spate la gât sau ceafa in partea dreapta. Nu ma doare mereu dar e deranjant. Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mezeicristina33 a răspuns:

De la stres si oboseala probabil si de la statul pe scaun de la birou.insa iti recomand odihna si relaxare! sanatate!

| Nezokila a răspuns:

Probabil este de la pozitia coloanei pe care ai avut-o in ultima perioada, de aceea te doare acolo.
Recomandat este sa te dai cu un unguent gel la gat, si sa stai relaxat cu capul pe o pernuta moale si sa te uiti la TV, sau sa stai pe telefon pana ce durerea va disparea.
Probabil sa persiste durerea cel putin 3-4 ore sau uneori chiar 1-2 zile.
Depinde daca urmezi unele sfaturi.
Toate cele bune

| Gataiantu_Cristina_Elena_2001 a răspuns:

Și eu o am, este de la scolioză, dar depinde de fiecare persoană.