| VortexLuz a întrebat:

De ce când ies afara să ma plimb cu prietenii și scuip de multe ori, dintr-o data respir foarte greu si imi simt gatul uscat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ca elimini saliva mai repede decat o poate produce corpul tau. Ia o sticla de apa/suc la tine si bea constant din ea, te va ajuta.

| PFlorin16 a răspuns:

Pentru ca ti se usuca mucoasa bucala foarte usor, exista la alimentara o bauturacu aloe vera, cred ca ai auzit de ea, ajuta mult