| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! De ceva mi-au aparut niste bubite mici albe pe penis si va rog sa-mi spuneti daca este ceva grav si daca o sa se vindece, eu cred ca este din cauza ca am folosit lama si de aceea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"bubite mici albe pe penis s...este ceva grav si daca o sa se vindece"

du-te dom' le la medic, prezintă-i organul și-ți spune el după ce te VEDE!

| Floridori a răspuns:

Daca sunt in jurul glandului penian, se numesc "papule perlate peniene".
Daca sunt oriunde pe lungimea penisului, inclusiv pe testicule, se numesc "puncte Fordyce".

Ambele sunt la fel de inofensive si nu au legatura cu epilatul.
Insa, chiar si asa imi este greu sa cred ca ai dat cu lama pe suprafata penisului...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi ai dat cu lama în zona aia? Nu prea cred.