| Gym a întrebat:

De curand am aflat ca mi s-au inchis cartilajele.
Am 18 ani si 1.88 inaltime. Eu nu mai vreau sa mai cresc eu zic ca e suficient asa, dar totusi mai sunt sanse sa cresc? Adica chiar daca s-au inchis eu sa mai cresc? Eu vreau sa raman asa sa nu mai cresc, si ma tem ca poate inca mai pot creste. Voi ce credeti mai pot creste chiar daca s-au inchis? sau GATA?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Inchiderea cartilajelor indica terminarea procesului de crestere. Daca-ti amintesti de biologia din clasa a VII-a, acolo scrie despre asa ceva. Deci, stai linistit, nu te vei mai inalta. (poate doar spiritualwinking )