| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Salutare.
De duminica trecută sau luni sunt răcită. Mi-am mai revenit, dar mi-a rămas urechea dreaptă înfundată. Tot am așteptat să se desfunde, dar parcă tot mi se înfundă mai tare.
Ar trebui să mă duc la ORL?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi cât mai repede.

| minrest a răspuns:

Da, mergi la medic; nu te juca cu auzul.

| Bizon95 a răspuns:

Da, mai bine te duci la ORL decat sa ramai fara auz intr-o ureche
si e posibil, de la o simpla gripa
asa ca eu zic, ca merita timpul pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da du-te nu mai amana

| Jus7t a răspuns:

Da, e posibil să ai otită, dar mergi la un medic bun.

| OctavianSps a răspuns:

Pune cateva picaturi de apa oxigenata in ureche, lasa 5, 6 minute sa fiarba. Cu placere.

| Niculae_Gaby_1980 a răspuns:

Da trebuie, sa nu te temi ca nu doare