| criss8585 a întrebat:

Salutare. De vreo cativa ani de zile, mai exact 4 ani, am inceput sa chelesc. La ora actuala am chelie. Implantul de par e singura solutie? Si tata are chelie da nu intr-o forma avansata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Câți ani ai? Cu analizele stai bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se numește alopecie androgenica și se rezolva doar prin implant.e determinată genetic. poate merge cu rogaina da asta doar un medic dermatolog îți poate spune în urma unor analize.

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Da, este singura solutie, pentru ca este vorba de numarul de foliculi pe care ii ai pe scalp, care nu poate sa creasca folosind creme sau alte prostii. Ei trebuie luati de altundeva (ceafa) si implanati in zonele dorite.

| NoisyLight a răspuns:

Din câte am mai citit, este singura soluție. Pentru îngrijirea restului scalpului, produsele Gerovital sunt excelente.

| Ruxandraaaaaa a răspuns:

Buna! Poți încerca forcapil. E foarte eficace. Intra pe grupul de pe Facebook " Totul despre par" si da search acolo si vei găsi mai multe postări cu rezultatele fetelor ce l-au folosit. happy

| elenacojocarupeste a răspuns:

Http://kapitaltorg.com/? go=62439 предлагаю заработать в онлайн с реальным выводом, стоит пробовать, не пожалеешь!