| Rednmi a întrebat:

Salutare. Dupa recoltarea sangelui(la vreo 5 minute) de fiecare data mi se face rau, iar daca nu ma asez rapid pe spate ajung sa lesin. Ce poate determina acest lucru? Am inteles ca e o cauza a glicemiei scazute, dar de ce nu toate persoanele patesc asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In majoritatea cazurilor "raul" este cauzat de "atacul de panica" a pacientului.
La o recoltare de sange pentru analiza se extrag pana la 4-5ml sange, parte infima din totalul de cca 2l (2000ml) din corp, adica nici 1%.

| HadesSs a răspuns:

Pai alte persoane de ce sa pateasca daca nu au probleme cu glicemia, eu mi-am recoltat saptamana trecuta si nu am avut probleme, nici cand am donat nu am avut probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| UsernameSamsung a răspuns:

Si mie mi se întâmplă la fel, toată treaba e de la creier?