| Eron a întrebat:

E normal ca pulsul meu sa fie de 50 de batai pe minut? Am 18 ani si din punct de vedere al exercitiului fizic stau cat se poate de bine. Dupa cate stiam eu, pulsul ar trebui sa fie cuprins intre 60-80 de batai pe minut in conditii normale de repaus.Ar putea fi ceva in neregula in cazul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ritmul cardiac sub 60/min se numeste BRADICARDIE SINUSALA. Ea poate fi simptomatica sau nu, multe persoane au un asemenea ritm si traiesc multi ani fericiti( in general persoanele active, sportive- bradicardie constitutionala) fara a avea o problema cadiaca.
Poti sa faci o evaluare cardiologica.
Te pup!

| Gabitzu246 a răspuns:

Nu ai nimica, daca nu te simti rau nu ai nimic, eu am un var are tensiunea 9 cu 6 si 50 de batai pe minut la fel ca tine si nu are nimic, nu i se face rau nu nimic.

| PulbereDeStea a răspuns:

Cred ca il ai cam mic. Eu am 64.

| LuMix a răspuns:

Da ai pulsul cam incet te sfatuiesc sa mergi la medic

| TudorPetran a răspuns:

Testeaza produsul Cardio Active. Am inteles ca este foarte bun. Vezi detalii pe siteul oficial https://www.cardioactive.ro/